Jak dodać zdjęcie do kontaktu

Jak dodać zdjęcie do kontaktu? Instrukcja na smartfonie Samsung

Chcesz, aby przy wybranym kontakcie wyświetlało się zdjęcie? Podpowiemy, jak to zrobić. Aby dodać zdjęcie do kontaktu w smartfonie z systemem Android na urządzeniach Samsung, wykonaj poniższe kroki.

Jak dodać zdjęcie do kontaktu – instrukcja na przykładzie Samsunga z Androidem

  1. Otwórz aplikację „Kontakty”: Zazwyczaj znajdziesz ją w ekranie głównym lub w menu aplikacji. Wygląda jak zielony książkowy symbol z białą sylwetką postaci.
  2. Wybierz kontakt, któremu chcesz dodać zdjęcie: Możesz to zrobić, przewijając listę kontaktów i wybierając odpowiedni kontakt. Jeśli kontakt nie istnieje, możesz go dodać, naciskając przycisk plus (+) lub wybierając odpowiednią opcję w menu.
  3. Edytuj kontakt: Po wybraniu kontaktu, otworzy się widok szczegółów kontaktu. Zazwyczaj będzie tam przycisk „Edytuj” lub ikona ołówka, którą możesz użyć do edycji danych kontaktu.
  4. Dodaj zdjęcie do kontaktu: W trybie edycji kontaktu, znajdź i wybierz opcję „Dodaj zdjęcie” lub „Edytuj zdjęcie”. Wybierając tę opcję, zostaniesz przekierowany do galerii zdjęć na Twoim telefonie.
  5. Wybierz zdjęcie: Przejrzyj swoją galerię zdjęć i wybierz zdjęcie, które chcesz przypisać do kontaktu. Po wybraniu zdjęcia, możesz skadrować i dostosować jego rozmiar, aby odpowiednio pasowało do ramki kontaktu.
  6. Zapisz zmiany: Po wybraniu odpowiedniego zdjęcia i dostosowaniu go, naciśnij przycisk „Zapisz” lub „Gotowe” w trybie edycji kontaktu. Twoje zmiany zostaną zapisane, a nowe zdjęcie zostanie przypisane do tego kontaktu.
  7. Sprawdź efekty: Możesz wrócić do listy kontaktów i sprawdzić, czy zdjęcie zostało pomyślnie dodane do wybranego kontaktu. Wystarczy, że wciśniesz przycisk „Wstecz” lub zamkniesz okno edycji kontaktu.

Wyjaśnione? 🙂


Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *